A szinterezett cirkon tömbökből tudják a fogtechnikai laboratóriumok úgynevezett CAD-CAM technológia segítségével kifaragni a cirkon fogpótlás vázát. Az így kapott váz azonban még elég törékeny, emiatt további szinterezésre van szükség.
A szinterezést követően már nagyon magas törési szilárdsággal rendelkezik a pótlás, azonban nem adja vissza a fog polikromatikusságát, fényáteresztő képességét. Emiatt szükséges egy bizonyos típusú kerámiával leplezni. A cirkónium vázat általában földpát kerámiával szokták leplezni. Ez egy gyengébb mechanikai tulajdonságú anyag, mint a cirkon, azonban az esztétikai tulajdonságai sokkal jobbak az üveg fázis tartalma miatt. Így ezeknek az anyagoknak a kombinációjával már vissza tudjuk adni a fogpótlásoknál az eredeti fogak tulajdonságát, a fogpótlások természetesnek hatnak, áteresztik a fényt, mint az igazi fogak.
Az így elkészült cirkónium pótlásokat már egyaránt lehet használni a front régióban, ahol elengedhetetlen a megfelelő esztétika, illetve a rágó zónában, ahol viszont inkább a mechanikai erőkkel szembeni ellenállása teszi alkalmassá. A korábban említett tulajdonságainak köszönhető a cirkónium fogpótlások nagymértékű népszerűsége a fogászatban.
Két kép szükséges ( az egyik szerintem lehet a nyers cirkon tömb a másik egy korona vagy egy szokásos mosolygó nő vagy férfi.)